Monitoring wizyjny staje się powoli nieodłącznym elementem systemów zabezpieczeń w domach i firmach. Ze względu na ogromne korzyści jakie niesie za sobą zainstalowanie systemu kamer w firmach stosują je już nie tylko ogromne korporacje. Na małe, choć w pełni profesjonalne i efektywne systemy monitoringu decydują się również właściciele niewielkich firm, często zatrudniających jedynie kilka osób jak również właściciele prywatnych posesji – domów i mieszkań . Instalacje telewizji przemysłowej są obecne już w niemal każdym sklepie, a także w biurach, zakładach usługowych, bankach, lokalach gastronomicznych.

Duża część zleceniodawców decyduje się na rozwiązania ułatwiające kontrolę monitorowanych obiektów poprzez rozwiązania online w telefonie komórkowym ,  smartfonie czy  na komputerze w przeglądarce internetowej .

W takich wypadkach bardzo duże znaczenie ma wysoka jakość obrazu. Zaawansowane technologie są wyznacznikiem profesjonalnych instalacji zabezpieczeń. Zautomatyzowane funkcje analizy i korekcji obrazu umożliwiają spersonalizowaną archiwizację krystalicznie czystych i szczegółowych nagrań o każdej porze dnia i nocy. Inteligentne systemy zarządzające zapewniają elastyczność w projektowaniu i eksploatacji struktur monitoringu z dbałością o komfort pracy i bezpieczeństwo instalacji. Nowoczesne kamery i rejestratory marki IPOX gwarantują najwyższą jakość w wizyjnych systemach zabezpieczeń.

Monitoring AHD to nowatorski standard wizyjnych systemów zabezpieczeń pozwalający na rejestrację obrazu i dźwięku wysokiej rozdzielczości w ramach analogowych struktur instalacji. Brak kompresji i opóźnień w odbiorze sygnału z kamer oraz możliwość przechwytywania materiału audio/video nawet na dystansie 500m gwarantuje wysoką skuteczność dozoru wizyjnego prowadzonego w czasie rzeczywistym.

Poniżej przykładowa instalacja u jednego z naszych klientów na Słowacji oparta na technologii AHD z gamy produktów firmy IPOX –  zastosowane kamery  to szerokokątne kamery kopułowe z oświetlaczami podczerwieni.